Nedan följer en lista över avsnitt sorterade på den/de organisationer som gästen tillhörde vid inspelningen. 

2030-sekretariatet
  Avsnitt 89 - Mattias Goldmann


Adnavem
  Avsnitt 90 - Andreas Wramsmyr


Airmee
  Avsnitt 92 - Julian Lee

  Avsnitt 98 - Live från Logistik & Distribution 2019


Akkafrakt
  Avsnitt 25 - Anne-Lie Lind

  Avsnitt 52 - Panel om social hållbarhet


Aptean
  Avsnitt 57 - Pär Wetterlöf


Bäckebols Åkeri
  Avsnitt 50 - Panel citylogistik


Bokmässan
  Bakom kulisserna #2 - Thomas Belfrage, Bokmässan


Brandspot
  Avsnitt 53 - Kristian Hamberger och Ola Åstradsson från logistikmässan


Bring
  Avsnitt 61 - Logistikpanel i Almedalen


Budbee
  Avsnitt 46 - Fredrik Hamilton


Business Region Göteborg
  Avsnitt 5 - Erik Behm

  Avsnitt 83 - John Wedel


Bygghemma.se
  Avsnitt 65 - Carl Lumsden


Camfil
  Avsnitt 52 - Panel om social hållbarhet


Centiro
  Avsnitt 47 - Niklas Hedin


Chalmers
  Avsnitt 6 - Violeta Roso

  Avsnitt 11 - Maria Grahn

  Avsnitt 14 - Magnus Blinge

  Avsnitt 24 - Henrik Ringsberg

  Avsnitt 33 - Christian Sandström

  Avsnitt 49 - Michael Patriksson

  Avsnitt 51 - Karin Mannerstedt Berg

  Avsnitt 81 - Frances Sprei


Chalmers Industriteknik
  Avsnitt 76 - Kristina Liljestrand


CLOSER
  Avsnitt 2 - Maria Lindholm

  Avsnitt 15 - Helena Kyster-Hansen

  Avsnitt 50 - Panel citylogistik

  Avsnitt 69 - Sofie Vennersten

  Avsnitt 70 - Bo Hallams

  Avsnitt 98 - Live från Logistik & Distribution 2019


Conlogic
  Avsnitt 94 - Magnus Swahn


Consafe Logistics
  Avsnitt 95 - Kent Olsson


Consortio Fashion Group
  Avsnitt 45 - Panel om e-handel


Conversionista
  Avsnitt 91 - John Ekman


Create Flow
  Avsnitt 60 - Nina Modig


East Sweden
  Avsnitt 61 - Logistikpanel i Almedalen


Ego Netcast
  Avsnitt 23 - Spanarna på Logistik och transport


ehandelspodden
  Avsnitt 38 - Anton Johansson

  Avsnitt 45 - Panel om e-handel


Einride
  Avsnitt 67 - Robert Falck


Ekocharter
  Avsnitt 54 - Jeppe Larsen


ELA
  Avsnitt 43 - Cecilia Strokirk


Express Delivery
  Avsnitt 36 - Fredrik Edeland


Farewell
  Avsnitt 42 - Peter Nilsson


Fordonskomponentgruppen
  Avsnitt 3 - Leif Ohlsson


Fores
  Avsnitt 89 - Mattias Goldmann


Garden Girl
  Avsnitt 61 - Logistikpanel i Almedalen


Gigs by Lena G
  Avsnitt 8 - Maria Gustafsson och Lena Göthberg

  Avsnitt 23 - Spanarna på Logistik och transport

  Avsnitt 58 - Lena Göthberg


Globhe
  Avsnitt 87 - Helena Samsioe


Göteborg Energi
  Avsnitt 80 - Eric Zinn


Grebban
  Avsnitt 38 - Anton Johansson


Green Cargo
  Avsnitt 27 - Ankie Hvittfeldt


Green Consulting Group
  Avsnitt 93 - Lars Green


Greencarrier
  Avsnitt 96 - Johan Jemdahl


GS1
  Avsnitt 13 - Mia Lenman


Headler
  Avsnitt 38 - Anton Johansson

  Avsnitt 45 - Panel om e-handel


Helsingborgs Stad
  Avsnitt 34 - Joakim Jardenberg


Högskolan i Borås
  Avsnitt 28 - Daniel Ekwall

  Avsnitt 99 - Dag Ericsson


Hvittfeldt Invest
  Avsnitt 27 - Ankie Hvittfeldt


IBM
  Avsnitt 7 - Mikael Haglund


InUse
  Avsnitt 16 - Jonas Söderström


Invest Stockholm
  Avsnitt 61 - Logistikpanel i Almedalen


IVL
  Avsnitt 18 - Sebastian Bäckström


Jernhusen
  Avsnitt 62 - Micael Svensson


KTH
  Avsnitt 44 - Behzad Kordnejad


Läkare utan gränser
  Avsnitt 4 - Johanna Linder


Lean forward
  Avsnitt 59 - Erik Starck


Lindex
  Avsnitt 74 - Maria Helmroth


Lindholmen Science Park
  Avsnitt 2 - Maria Lindholm

  Avsnitt 69 - Sofie Vennersten

  Avsnitt 98 - Live från Logistik & Distribution 2019


Liseberg
  Avsnitt 106 - Daniel Lindberg från Liseberg


Logicenters
  Avsnitt 86 - Matthias Kettelhoit


LUCK-boken
  Avsnitt 31 - Johan Lange


Luda.farm
  Avsnitt 64 - Daniel Ludwiszewski


Lunds Universitet
  Avsnitt 1 - Henrik Sternberg

  Avsnitt 52 - Panel om social hållbarhet


LUP Technologies
  Avsnitt 85 - Jakob Armö


Malmö Yrkeshögskola
  Avsnitt 32 - Claes Magnusson


Mat.se
  Avsnitt 53 - Kristian Hamberger och Ola Åstradsson från logistikmässan


Mattsons Åkeri
  Avsnitt 52 - Panel om social hållbarhet


Meridion
  Avsnitt 79 - Johan Bystedt


Miku
  Avsnitt 8 - Maria Gustafsson och Lena Göthberg


Miljöpartiet
  Avsnitt 37 - Karin Svensson Smith


Mindconnect
  Avsnitt 10 - Jonas Bohman


Moderaterna
  Avsnitt 68 - Jessica Rosencrantz


Move by Bike
  Avsnitt 54 - Jeppe Larsen


Myadventure
  Avsnitt 17 - Lena Dyfverman


Mymo Addons
  Avsnitt 27 - Ankie Hvittfeldt

  Avsnitt 84 - Jon Högström


Näringsdepartementet
  Avsnitt 77 - Åsa Vagland


Naturskyddsföreningen
  Avsnitt 19 - Agneta Carlsson


No Waste Logistics
  Avsnitt 73 - Christian Hallberg


Norrköpings kommun
  Avsnitt 61 - Logistikpanel i Almedalen


NTM
  Avsnitt 94 - Magnus Swahn


Ongoing Warehouse
  Avsnitt 55 - Gerhard Guron


P Sandström Logistics
  Avsnitt 9 - Pär Sandström


Pling transport
  Avsnitt 21 - Johan Erlandsson


Postnord
  Avsnitt 12 - Arne Andersson

  Avsnitt 45 - Panel om e-handel

  Avsnitt 48 - Kenneth Verlage


Prologis
  Avsnitt 29 - Allan Lavén


Reclaimit
  Avsnitt 56 - Jörgen Dernbrant


Riksdagen
  Avsnitt 37 - Karin Svensson Smith

  Avsnitt 68 - Jessica Rosencrantz


RISE
  Avsnitt 26 - Magnus Andersson

  Avsnitt 52 - Panel om social hållbarhet

  Avsnitt 61 - Logistikpanel i Almedalen


Schenker Consulting
  Avsnitt 72 - Linda Borgenstam


Sendify
  Avsnitt 36 - Fredrik Edeland


Shipping Podcast
  Avsnitt 8 - Maria Gustafsson och Lena Göthberg

  Avsnitt 58 - Lena Göthberg


SKF Logistics Services
  Avsnitt 25 - Anne-Lie Lind


Skogsindustrierna
  Avsnitt 30 - Karolina Boholm


SSPA
  Avsnitt 75 - Christian Finnsgård


Steerlink
  Avsnitt 70 - Bo Hallams

  Avsnitt 98 - Live från Logistik & Distribution 2019


Stockholms Stad
  Avsnitt 50 - Panel citylogistik

  Avsnitt 63 - Märta Brolinsson


Svenska Transportarbetareförbundet
  Avsnitt 40 - Lars Lindgren

  Avsnitt 52 - Panel om social hållbarhet


Sveriges Åkeriföretag
  Avsnitt 39 - Erika Svanström


Sweco
  Avsnitt 23 - Spanarna på Logistik och transport

  Avsnitt 88 - Robert Sommar


Tetraplan
  Avsnitt 15 - Helena Kyster-Hansen


Trafikverket
  Avsnitt 20 - Rikard Engström

  Avsnitt 78 - Jan Bergstrand


Trafikverkets rederi
  Avsnitt 82 - Erik Froste


Transport iDag
  Avsnitt 22 - Anders Karlsson


Transportindustriförbundet
  Avsnitt 41 - Maria Nygren


Transportnytt
  Avsnitt 45 - Panel om e-handel

  Avsnitt 50 - Panel citylogistik


Universeum
  Avsnitt 71 - Framtida transporter

  Framtida transporter 2019


Vasakronan
  Avsnitt 50 - Panel citylogistik


Västtrafik
  Bakom kulisserna #3 - Henrik Nilson om kollektivtrafik


Velo-City
  Avsnitt 80 - Eric Zinn


Velove
  Avsnitt 21 - Johan Erlandsson


Volvo Ocean Race
  Avsnitt 53 - Kristian Hamberger och Ola Åstradsson från logistikmässan


Volvo Ventures
  Avsnitt 97 - Per Adamsson